Kuchnia

nasza kuchnia

Kuchnia

nasza kuchnia

Kuchnia to królestwo Zuzi. Podajemy proste potrawy oparte na świeżych, sezonowych i lokalnych produktach. W naszej kuchni łączymy charakterystyczne smaki Podlasia ze zdrową kuchnią opartą na naturalnych składnikach wysokiej jakości. Na naszym stole znajdziesz sery dojrzewające wyrabiane w małym gospodarstwie położonym w środku puszczy, chleb na naturalnym zakwasie wypiekany w piecu opalanym drewnem, czy lokalne wędliny wytwarzane według starej podlaskiej receptury. W sezonie letnim królują warzywa i owoce z ogrodu zaprzyjaźnionej ogrodniczki spod Supraśla. Bazujemy na małych, lokalnych gospodarzach, którzy produkują głównie na własne potrzeby. Poza sezonem podajemy przysmaki własnej roboty z naszej spiżarenki – ogórki, konfitury, soki i powidła oraz smakowe nalewki z owoców tutejszych lasów.

Kuchnia Podlasia_03

Przysmakiem kuchni naszego pensjonatu są dania z pieca opalanego drewnem. Ze względu na wysoką temperaturę i krótki czas pieczenia potrawy przygotowane w nim mają niepowtarzalny smak, są chrupkie i soczyste. Polecamy własnej roboty podpłomyki z dodatkiem naturalnych ziół i przypraw.

śniadania

Śniadania podajemy w godzinach: 8.00 – 9.30. Są wliczone w cenę pokoju. Przykładowe menu:
kawa, herbata, sery puszczańskie, twaróg, lokalne wędliny, jajka na miękko, lub jajecznica, musli, jogurty, miód, własne konfitury, lokalny chleb na zakwasie, warzywa i owoce sezonowe.