O nas

o nas

O nas

o nas

z miasta w środek puszczy

Witamy w Pensjonacie 3 Sarny – naszym miejscu na ziemii. Wioska Lipowy Most położona jest z dala od miast i dróg, w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Tu czujemy jedność z naturą, łapiemy oddech i czerpiemy radość z prostego życia. Zasypane zimą drogi, czy zwalone podczas letniej burzy słupy z prądem, to sprawy nam nieobce. Potrafimy odróżnić ślady łosia od śladów jelenia, bo czasem widzimy je przed naszym domem.

Całe życie mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Warszawie. Brakowało nam jednak kontaktu z naturą, coraz bardziej męczyło nas tempo i rozedrganie miasta. Podlasie przyciągnęło nas swoją różnorodnością, serdecznością tutejszych ludzi i pięknem nienaruszonej wciąż przyrody. Prowadząc dom gościnny zawsze jest co robić, poznajemy wciąż nowych ludzi, którym staramy się przekazać dobrą energię puszczy.

O nas

Zuzia Iwanicka

Nic nie sprawia mi tak dużej radości jak rodzina i bliscy zebrani przy wspólnym stole. Czy jest to codzienna kolacja, czy świąteczny obiad – zawsze staram się, aby nasze posiłki były naturalne, smaczne i zdrowe. W Lipowym Moście siadamy przy jednym stole razem z naszymi gośćmi. Dzielimy się z nimi naszymi opowieściami o Podlasiu, podajemy to, co w naszej kuchni najlepsze. To, co pochodzi z tutejszych zdrowych upraw lokalnych gospodarzy.

O nas

Sławek Iwanicki

Jako pilot LOT-u z 40 letnim doświadczeniem widziałem wiele miejsc na świecie. Jednak to Podlasie urzekło mnie swoim klimatem. Pewnego razu za namową kolegi wybraliśmy się z Zuzią na 3 dniowy pobyt do Czarnej Wsi Kościelnej. Samochód, rower, wędrówki piesze po puszczy. Ciche wioski i senne miasteczka. Chcieliśmy wszystko zobaczyć. Trzeba było wrócić. I tak trafiliśmy do zagubionej, uroczej wioski, leżącej w sercu Puszczy Knyszyńskiej o wdzięcznej nazwie Lipowy Most. Oprócz pięknych widoków spotkaliśmy tu serdecznych ludzi, przebogatą florę i faunę. Także historię. Znaleźliśmy też swoje miejsce do życia. Dziś stoi tu nasz dom.

kameralna atmosfera pensjonatu

Nasz pensjonat jest kameralnym miejscem nastawionym na niewielką liczbę gości – maksymalnie 14 osób. Znajdziesz u nas przyjazną, domową atmosferę, wysoki standard pokoi oraz smaczną i zdrową kuchnię. Zapewniamy spokój i prywatność naszym gościom. Dla zainteresowanych tutejszym regionem zawsze mamy opowieści przy wspólnym stole, lub ognisku. Z chęcią doradzimy Ci, co warto zobaczyć, gdzie się wybrać na krótki spacer, lub dłuższą wycieczkę. Kochamy dzieci i jesteśmy przyjaźnie nastawieni do większych rodzin odwiedzających nas.

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają oderwania od zgiełku i stresu miasta, są ciekawi nieoczywistych turystycznie miejsc, cenią energię i spokój, jaki można odnaleźć w lesie. Zapraszamy do Puszczy Knyszyńskiej – wypełnionej niezmąconą równowagą między przyrodą i człowiekiem.

zwierzaki

Kochamy zwierzęta, te leśne i te domowe. Sami mamy dwa koty, które są silnymi indywidualnościami. Przez wzgląd na nie, niestety nie przyjmujemy innych zwierząt. 

Nie jesteśmy przychylni polowaniom na zwierzęta. Nie przyjmujemy gości, którzy przyjeżdżają do puszczy w tym celu.

leśna altana

Dosłownie parę kroków od pensjonatu znajduje się leśna altana 3 Saren. Rozpościera się z niej panorama na dolinę rzeczki Słoji. Podziwiać z niej możesz zachody słońca oraz zwiewne tańce powstających wieczorami mgieł. Do dyspozycji naszych gości jest również grill, stoły i ławy. To wspaniałe miejsce do celebrowania wolnego czasu w ciepłe, letnie wieczory.

kontakt

+48 606 830 344

pensjonat@3sarny.pl