O nas

o nas

O nas

o nas

z miasta w środek puszczy

Witamy w Pensjonacie 3 Sarny – naszym miejscu na Ziemi. Wioska Lipowy Most położona jest z dala od miast i dróg, w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Tu czujemy jedność z naturą, łapiemy oddech i czerpiemy radość z prostego życia. Zasypane zimą drogi, czy zwalone podczas letniej burzy słupy z prądem, to sprawy nam nieobce. Potrafimy odróżnić ślady łosia od śladów jelenia, bo czasem widzimy je przed naszym domem.

Całe życie mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Warszawie. Brakowało nam jednak kontaktu z naturą, coraz bardziej męczyło nas tempo i rozedrganie miasta. Podlasie przyciągnęło nas swoją różnorodnością, serdecznością tutejszych ludzi i pięknem nienaruszonej wciąż przyrody. Prowadząc dom gościnny zawsze jest co robić, poznajemy wciąż nowych ludzi, którym staramy się przekazać dobrą energię puszczy.

zuzia

Zuzia Iwanicka

Nic nie sprawia mi tak dużej radości jak rodzina i bliscy zebrani przy wspólnym stole. Czy jest to codzienna kolacja, czy świąteczny obiad – zawsze staram się, aby nasze posiłki były naturalne, smaczne i zdrowe. W Lipowym Moście siadamy przy jednym stole razem z naszymi gośćmi. Dzielimy się z nimi naszymi opowieściami o Podlasiu, podajemy to, co w naszej kuchni najlepsze. To, co pochodzi z tutejszych zdrowych upraw lokalnych gospodarzy.

slawek_787

Sławek Iwanicki

Jako pilot LOT-u z 40-letnim doświadczeniem widziałem wiele miejsc na świecie. Jednak to Podlasie urzekło mnie swoim klimatem. Pewnego razu za namową kolegi wybraliśmy się z Zuzią na 3-dniowy pobyt do Czarnej Wsi Kościelnej. Samochód, rower, wędrówki piesze po puszczy. Ciche wioski i senne miasteczka. Chcieliśmy wszystko zobaczyć. Trzeba było wrócić. I tak trafiliśmy do zagubionej, uroczej wioski, leżącej w sercu Puszczy Knyszyńskiej o wdzięcznej nazwie Lipowy Most. Oprócz pięknych widoków spotkaliśmy tu serdecznych ludzi, przebogatą florę i faunę. Także historię. Znaleźliśmy też swoje miejsce do życia. Dziś stoi tu nasz dom.

kameralna atmosfera pensjonatu dla dorosłych

Nasz pensjonat jest kameralnym miejscem nastawionym na niewielką liczbę gości – maksymalnie 14 osób. Znajdziesz u nas przyjazną, domową atmosferę, wysoki standard pokoi oraz smaczną i zdrową kuchnię. Zapewniamy spokój i prywatność naszym gościom. Przyjmujemy osoby powyżej 12. roku życia. Dla zainteresowanych tutejszym regionem zawsze mamy opowieści przy wspólnym stole lub ognisku. Z chęcią doradzimy Ci, co warto zobaczyć, gdzie się wybrać na krótki spacer lub dłuższą wycieczkę. 

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają oderwania od zgiełku i stresu miasta, są ciekawi nieoczywistych turystycznie miejsc, cenią energię i spokój, jaki można odnaleźć w lesie. Zapraszamy do Puszczy Knyszyńskiej – wypełnionej niezmąconą równowagą między przyrodą i człowiekiem.

zwierzaki

Kochamy zwierzęta, te leśne i te domowe. Sami mamy dwa koty, które są silnymi indywidualnościami. Przez wzgląd na nie, niestety nie przyjmujemy innych zwierząt. 

Nie jesteśmy przychylni polowaniom na zwierzęta. Nie przyjmujemy gości, którzy przyjeżdżają do puszczy w tym celu.

leśna altana

Dosłownie parę kroków od pensjonatu znajduje się leśna altana 3 Saren. Rozpościera się z niej panorama na dolinę rzeczki Słoi. Podziwiać z niej możesz zachody słońca oraz zwiewne tańce powstających wieczorami mgieł. Do dyspozycji naszych gości jest również grill, stoły i ławy. To wspaniałe miejsce do celebrowania wolnego czasu w ciepłe, letnie wieczory.

kontakt

+48 606 687 080

pensjonat@3sarny.pl