Kajaki, wędkarstwo, konie

kajaki, wędkarstwo, konie

Położenie pensjonatu 3 Sarny umożliwia aktywnie spędzać wolny czas o każdej porze roku. Oprócz rowerów, które są świetnym sposobem na zwiedzanie atrakcji Puszczy Knyszyńskiej, możesz wybrać się na spływ kajakowy tutejszymi rzeczkami. Na pasjonatów wędkarstwa czekają czyste strumienie i malowniczo meandrujące rzeki puszczy. Puszczę Knyszyńską można też zwiedzać konno. Dla tych, którzy po prostu chcą odpocząć, satysfakcjonujący będzie spacer po urokliwej okolicy.

spływy kajakowe

Choć tutejsze rzeczki nie należą do najłatwiejszych – wąskie koryta i liczne przeszkody naturalne – to potrafią wynagrodzić malowniczymi widokami puszczy oraz obecnością dzikich zwierząt: bobrów, czapli, bocianów, a w miejscach wodopojów jeleni, saren a czasami nawet żubrów. Rzek jest kilka: Supraśl, Słoja, Sokołda, Płoska. Dla początkujących kajakarzy najlepszą trasą będzie odcinek rzeki Supraśl między Borkami a Supraślem. Pomagamy w zorganizowaniu spływu. Dla bardziej wytrwałych proponujemy spływ rzeczką Słoją, która przepływa 100 metrów od naszego pensjonatu, ale jest znacznie większym wyzwaniem. Wymaga częstego wychodzenia z kajaka i pokonywania naturalnych przeszkód brodząc w wodzie.

wędkarstwo

Dla tych, którzy nie chcą moczyć nóg, ale lubią łowić ryby, mamy dobrą wiadomość. Odcinek rzeki bezpośrednio przy naszym pensjonacie jest dobrze znanym i cenionym miejscem wśród podlaskich pstrągarzy. Tutejsza rzeka ma charakterystykę potoku górskiego. Występują w niej pstrągi, lipienie, okonie i szczupaki.

konie

Puszcza Knyszyńska może być również zwiedzana w siodle. W najbliższej okolicy jest kilka stadnin, które prowadzą jazdy konno w terenie, jaki i kursy jeździeckie pod okiem instruktora na zagrodzonych ujeżdżalniach. Szlaki puszczy są przystosowane dla turystyki konnej. Przy wiatach wypoczynkowych znajdują się stanowiska dla koni.

grzyby

Pod koniec wakacji w pobliskich lasach zaczyna się sezon grzybiarski. Występują tu wszystkie znane rodzimym grzybiarzom odmiany grzybów. Gościom naszego pensjonatu zdradzamy najlepsze miejsca.