Silvarium Poczopek, paproć

silvarium Poczopek

Jeśli chcesz zrozumieć alchemię lasu, nie ma chyba lepszego miejsca niż Silvarium w Poczopku. Leśnicy z pobliskiego Nadleśnictwa są prawdziwymi pasjonatami tej zielonej krainy. Swoją wiedzą i zamiłowaniem dzielą się z innymi. W sercu puszczy zaaranżowali teren leśnego parku.

Podążając malowniczymi alejkami poznasz wszystkie charakterystyczne dla puszczy drzewa. Dowiesz się ciekawostek o tutejszych rzadkich i tajemniczych roślinach, jak chociażby owadożerczej rosiczce. Dotkniesz i powąchasz puszczańskich ziół wykorzystywanych w tutejszej medycynie ludowej. Rosną tu w otoczeniu znajdujących się naturalnie lub zaaranżowanych przez leśników moczar, torfowisk, leśnych źródełek i strumieni. W drewnianej chatce leśników zwanej “Na skraju puszczy” zobaczysz imponującą kolekcję zwierząt puszczy. Dowiesz się o ich życiu, usłyszysz ich odgłosy i podejdziesz na wyciągnięcie ręki. Eksponaty są prawdziwe, ale ich duch pozostał jakiś czas temu w puszczy.

megality i dzikie ptaki

Prawdziwą energię ziemi poczujesz w parku megalitów – olbrzymich głazów narzutowych mających nawet 5 miliardów lat. Przywędrowały tu na grzbiecie lodowca ze Skandynawii. Ułożone są zgodnie z astronomicznym porządkiem w celtycki krąg.

W Silvarium schronienie znalazły też ptaki, które zostały wyleczone przez leśników, ale nie są już zdolne do życia na wolności. Wśród nich bociany i drapieżne sowy. Stań oko w oko z majestatycznym, pięknie upierzonym puchaczem, znajdź doskonale kamuflującego się puszczyka.

 

z pensjonatu 3 Sarny Lipowy Most

Do Silvarium z naszego pensjonatu jest około 12 kilometrów lasem. To dobry cel na 3-4 godzinną wycieczkę rowerową. Na miejscu czekają na Ciebie wszystkie atrakcje puszczy, miejsce jest przyjazne i bardzo podoba się dzieciom. W parku są ławeczki ze stołami, gdzie możesz się posilić, odpocząć i rozkoszować energią lasu. Z chęcią przygotujemy dla Ciebie kosz piknikowy z przekąskami i ciepłą herbatą. Wstęp do Silvarium jest bezpłatny, park otwarty jest od wschodu do zmierzchu.