Na Rowerze

puszcza knyszyńska na rowerze

Świetną formą zwiedzania Puszczy Knyszyńskiej i jej atrakcji turystycznych są wycieczki rowerowe. Jest tu w sumie ponad 300 kilometrów szlaków rowerowych.

Pensjonat 3 Sarny, jak i sam Lipowy Most leżą mniej więcej po środku puszczy, więc do większości miejsc można wybrać się i wrócić w ciągu jednego dnia. Oczywiście wszystko zależy od Twojej kondycji, tego ile punktów na mapie masz w planie dnia oraz jak wcześniej rozpoczniesz wycieczkę. Większość atrakcji wschodniej części puszczy jest w zasięgu 1-3 godzin jazdy na rowerze od nas. Trochę więcej czasu będziesz musiał założyć, aby dotrzeć do północno-zachodnich punktów Puszczy Knyszyńskiej.

w naszej okolicy

1. Osada Wierszalin – 14 km
2. Wzgórza Świętojańskie – 8 km
3. Rezerwat Jałówka – 16 km
4. Silvarium Poczopek – 12 km
5. Supraśl – 18 km

Zapytaj się nas na miejscu, a my doradzimy Ci, jaką trasę wybrać, aby spędzić uroczy dzień na rowerach oraz bezpiecznie i bez niepotrzebnego pośpiechu wrócić do naszego pensjonatu. Znajdziemy taką trasę, aby nie przerosła Twoich możliwości oraz była dla Ciebie ciekawą wyprawą. Do większości miejsc dotrzesz jadąc tylko drogami leśnymi.

puszcza przyjazna rowerom

Puszcza Knyszyńska jest utkana leśnymi drogami, które są dość twarde, jednak o różnym nachyleniu. Dlatego najlepszy do poruszania się po nich będzie rower górski, lub trekingowy. Trasy rowerowe i szlaki są dość dobrze oznaczone. Na miejscu dostaniesz od nas mapę oraz wskazówki, jak jechać. Dzięki tutejszym leśnikom na trasach powstały wiaty i miejsca, w których można się zatrzymać, schronić przed deszczem, odpocząć, czy posilić się. Takie posiłki na łonie natury smakują znakomicie, są urokliwe i regenerujące. Z chęcią przygotujemy dla Ciebie piknikowy prowiant na taką wycieczkę. 

Pamiętaj, aby dobrze zaplanować wycieczkę, dostosuj ubranie do pogody i weź ze sobą coś do picia i jedzenia. Latem dobrym pomysłem przed wycieczką jest spryskanie się przeciw komarom i końskim muchom. To jedyne uniedogodnienie, które doskwierać Ci może ze strony puszczy. Weź ze sobą też aparat fotograficzny. Kto wie, może po drodze spotkasz stado jeleni lub żubrów.

przewodnik rowerowy po podlasiu

Pobierz bezpłatny przewodnik rowerowy po Podlasiu przygotowany przez województwo podlaskie. Znajdziesz w nim wiele ciekawych tras w naszej okolicy.